Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/myadnstr/public_html/freeteria/wizytowki/miejscenaziemi/index.php:2) in /home/myadnstr/public_html/freeteria/wizytowki/miejscenaziemi/index.php on line 7
miejsce na Ziemi, nieruchomości - zameczek_w_gorach_sowich

Niezwykłe nieruchomości negocjatora b

Mieć swoje miejsce to być człowiekiem szczęśliwym.


Zameczek w Górach Sowich

Góry Sowie – pałacyk w centrum miejscowości.

Pałacyk położony jest w okolicy Wałbrzycha (Góry Sowie) w centrum małej miejscowości Głuszyca leżącej przy głównej drodze idącej z Jeleniej Góry czy Wałbrzycha w kierunku pełnej atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej.
Rok wybudowania: 1894
Styl: Eklektyczny z elementami secesji.
Powierzchnia całkowita: 1282 m2.
Kubatura: 4890 m3.
Działka: 28 arów.
Pierwotne przeznaczenie: budynek mieszkalno – reprezentacyjny.
Ilość kondygnacji: 4 - piwnice ( niski parter), parter, pierwsze piętro, poddasze
Budynek wpisany w rejestr zabytków.

Stan techniczny:

Obiekt miał przeprowadzony w ostatnich latach remont. Wymieniono wszystkie instalacje, rozprowadzono nowe zgodnie z współczesnymi standardami. Naprawiono dach, stolarkę, osuszono fundamenty. Na pierwszej kondygnacji wydzielono pomieszczenia gospodarcze, zbudowano pokoje, wc i łazienki o wysokim standardzie. Druga kondygnacja odnowiona znajdują się tu duże pomieszczenia, przez jakiś czas działała tu restauracja z zapleczem kuchennym oraz salą dyskotekową. Wyżej na piętrze rozpoczęto wydzielanie pokoi z łazienkami w oparciu o istniejące pomieszczenia. Strych przygotowany do zagospodarowania na podstawie wstępnych ustaleń z Konserwatorem Zabytków.
W przypadku zagospodarowania obiektu jako hotel w chwili obecnej może być 20 miejsc noclegowych. Ogólnie po zakończeniu prac można uzyskać około 50 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach.
Przy budynku kilkanaście miejsc parkingowych na ogrodzonym terenie.
Przeprowadzając remont zachowano wiele oryginalnych elementów wnętrz i elewacji.
Działka umożliwia rozbudowę. Jest wstępna zgoda konserwatora zabytków na dobudowanie pawilonu.
Znakomite położenie w pobliżu największych atrakcji turystycznych skłania ku wykorzystaniu obiektu na cele hotelowe a głównie obsługę wycieczek do okolicznych atrakcji.
Blisko jest do wyciągów narciarskich w miejscowości Rzeczka. Zaledwie kilka kilometrów znajduje się znane uzdrowisko - Jedlina-Zdrój oraz granica z Czechami, a ponad 100km dalej - granica z Niemcami.
Miasta i gminy powiatu wałbrzyskiego, położone w majestatycznych kotlinach i przełęczach zaskakują rozmaitością urbanistyki i usytuowania. Taka jest Głuszyca.
Oddzielona od niej Górami Sowimi jedna z najciekawszych pod względem turystyczno - krajobrazowym gmin w Polsce – Walim wraz z Osówką w Głuszycy stają się sławne w kraju i za granicą z uwagi na odkryte i udostępnione turystom podziemne trasy największej w ostatnich latach III Rzeszy inwestycji Werhmachtu, znanej pod kryptonimem \"Riese\" (\"Olbrzym\") w Górach Sowich. Dziś zarówno \"Walimskie Lochy\", jak i głuszyckie \"Tajemnicze Podziemne Miasto\" wywołują zdziwienie i dreszcz emocji u zwiedzających.
Kompleks Osówka (http://www.osowka.pl/), był ostatnią, główną i zarazem najbardziej rozbudowaną (choć nieukończoną) podziemną fabryką czy też kwaterą Adolfa Hitlera na Dolnym Śląsku. W pobliskim ( kilka km ) Walimiu, znajduje się Muzeum Sztolni Walimskich, jeden z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich.
Uwaga: w najbliższej okolicy brak zaplecza hotelowo-gastronomicznego na choćby średnim poziomie!
Przybliżone odległości : Karpacz - 48 km, Wrocław - 71 km, Zgorzelec (granica z Niemcami) - 120 km.
.
Możliwy udział w rynku, konkurencja: jest to miejscowość licząca niespełna 7000 mieszkańców, mimo znakomitego położenia w pobliżu wyjątkowych atrakcji turystycznych jest bardzo uboga w zaplecze gastronomiczno – hotelowe. Pałacyk jest jedynym takim obiektem w okolicy.
Jeśli patrzeć na wielkość pomieszczeń na gastronomię, szkolenia – zupełny brak konkurencji. W ilości miejsc noclegowych niewielka konkurencja dysponująca małą ilością pokoi gościnnych. Komfort i atrakcyjność – jedyny taki obiekt w okolicy. Dostępność komunikacyjna – znakomita.

Perspektywy, kierunki rozwoju :
Atuty: położenie w bezpośredniej bliskości tajemniczego, podziemnego kompleksu „Riese” z czasu II Wojny Światowej, ten temat turystyki staje się coraz modniejszy, nie tylko w Polsce. Drugie to niezwykłe, pobliskie atrakcje przyrodnicze pobliskiej Kotliny Kłodzkiej i pobliskie, w Rzeczce, wyciągi narciarskie.
Atuty te skłaniają do włączenia się do obsługi turystyki celowej przez zapewnienie grupom usług noclegowych, gastronomicznych i rozrywkowych.
By to osiągnąć niezbędne jest :
 powiększenie ilości miejsc noclegowych. Jest to możliwe w oparciu o niezagospodarowane jeszcze dwie kondygnacji obiektu. Prace w tym kierunku były prowadzone.
 Duża, wolna, powierzchnia działki oraz pozytywny stosunek konserwatora, jego wstępna zgoda, dają perspektywę powiększenia kubatury obiektu.
Wszystko to umożliwi codzienne, wysokie wykorzystanie możliwości obiektu i znaczne zwiększenie dochodów z działalności.
Brak operatu szacunkowego.
Przyczyna sprzedaży: właściciel chce wyjechać do kraju, którego obywatelstwo posiada.
Cena wstępna : 2 800 000 zł. Właściciel jest gotów na negocjacje.


Elektryczna nabijarka do gilz papierosowych
www.trezo.com.pl

Kraty pomostowe :
www.kratypomostowe.superogloszenie.pl
Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.