Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/myadnstr/public_html/freeteria/wizytowki/miejscenaziemi/index.php:2) in /home/myadnstr/public_html/freeteria/wizytowki/miejscenaziemi/index.php on line 7
miejsce na Ziemi, nieruchomości - kompleks_hotelowy_pod_warszawa

Niezwykłe nieruchomości negocjatora b

Mieć swoje miejsce to być człowiekiem szczęśliwym.


Kompleks hotelowy pod Warszawą

Obiekt wypoczynkowo – gastronomiczno - szkoleniowy pod Warszawą


Jest to oryginalny obiekt hotelowo – restauracyjno – szkoleniowy – usługowy składający się z dwóch odrębnych części odległych od siebie o kilka km w pobliżu Warszawy. Obie części uzupełniają się swoimi usługami z zalecanym będzie nabycie całości.

1. hotel, restauracja, sala konferencyjna, stadnina koni;
2. hotelik, restauracja w zabytkowym pałacyku;

Ad. 1
Obiekt ten położony jest przy jednej z głównych tras do Warszawy, trasie katowickiej w odległości 40km od centrum Warszawy, 25km od m. Janki. Został on wyróżniony w \" Złotej Księdze Gastronomii Polskiej\" w 1993 roku oraz później uzyskał nagrodę tygodnika \" Polityka\" za jakość potraw i kulturę obsługi. W najbliższej okolicy ma powstać jeden z największych w Europie parków rozrywki. Wokół atrakcje turystyczne jak: Żelazowa Wola, Nieborów, Arkadia, czy Radziejowicei.
Istnieje bezpośredni zjazd na ogrodzoną prawie sześciohektarową działkę od tyłu graniczącą z kompleksem leśnym, ogólnie dostępnym.

Stan techniczny:
Obiekt powstał na początku lat 90 i wszystkie zabudowania były nowobudowane. Wszelkie remonty i renowacje były prowadzone na bieżąco.

Położenie:
Doskonała widoczność z trasy ekspresowej, możliwość bezpośredniego zjazdu z pasem ruchu ( nie jest to częste). Obok duża stacja paliw ( kiedyś należąca do tego samego właściciela) z części działek Hotelu istnieje możliwość wygospodarowania parkingu przy stacji co mogłoby zwiększyć ilość gości.
W promieniu kilkunastu kilometrów brak jest hotelu o podobnym, dogodnym położeniu i konkurencyjności jeśli chodzi o możliwość usług.
 Wielkość pomieszczeń na gastronomię, szkolenia – zupełny brak konkurencji.
 Ilość miejsc noclegowych – większa od niewielkich, przydrożnych zajazdów.
 Komfort – jedyny taki obiekt w okolicy ( na kilkunastu km trasy).
 Atrakcyjność restauracji – jedyny taki obiekt o zabytkowym wystroju w okolicy.
 Dostępność komunikacyjna – znakomita.

Duża działka i teren wokół ułatwia rozbudowę usług.
Trasa ekspresowa nr 8 jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w Polsce.

Stan obecny:

W skład obiektu wchodzą :
- hotel dwukondygnacyjny z 42 komfortowo urządzonymi pokojami,

Ilość pokoi, Rodzaj pokoju, Cena
10 pokoi 1 osobowych - 130 zł
11 pokoi 2 osobowych - 190 zł
7 pokoi 2 osobowych (łoże małżeńskie) - 190 zł
2 pokoje 2 osobowe LUX (łoże małżeńskie) - 280 zł
1 pokój 3 osobowy (trzy łóżka pojedyncze) - 300 zł
9 pokoi 3 osobowych (łoże małżeńskie + 1 pojedyncze) - 300 zł
- restauracja na 120 osób z zapleczem kuchennym w osobnym budynku, stylowa, składająca się z kilku sal, wielokrotnie nagradzana za jakość potraw i kulturę obsługi, duży parking przed wejściem.

- dwie sale konferencyjne również w osobnych budynkach: duża na 300 osób (400m2 , 12m x 35m bez filarów ) w pełni wyposażona, z ogrzewaniem podłogowym i mniejsza na 60 osób ( 80m2 ) obie z wyposażeniem audiowizualnym najwyższej klasy,
- altana grilowa,
- kilka budynków zaplecza socjalnego,
- stajnia dwadzieścia stanowisk, budynki gospodarcze,
- wybiegi dla koni, ok. 2ha ( ceny gruntu w ty położeniu – 200zł/m2
- komfortowy dom typu dworek, 300m2, dla właściciela lub zarządcy z dużym
kilkustanowiskowym garażem i atrakcyjnie zagospodarowanym otoczeniem ( duży
staw, ogród, kącik grilowy ) posiadający osobny wyjazd i ogrodzenie.

Perspektywy, kierunki rozwoju :
Atuty:
Znakomita komunikacyjność i atrakcyjne otoczenie. Duży teren.
Teren składa się z kilku, wyodrębnionych działek, możliwe jest więc wykorzystanie części obecnie zajętej na stadninę i wybiegi dla koni na inną zabudowę czy też urządzenie na nim infrastruktury sportowej ( basen, Aquapark ,boiska treningowe i t.p.). Do zagospodarowania mogłoby być około 4ha powierzchni. Wymagałoby to jednak pewnych nakładów inwestycyjnych. Jest to dobra perspektywa na przyszłość, większość podobnych obiektów stoi na kilkukrotnie mniejszych działkach
Zalecane jest, w chwili obecnej, pozostawienie stadniny ( bez jakichkolwiek dodatkowych większych inwestycji) a jedynie dokonanie zmiany jej funkcji z hodowlanej ( nie przynoszącej zysków a utrzymywanej bardziej dla przyjemności) na działalność typu ośrodek hipiczny i hotel dla koni. Jest to bardzo popularna forma spędzania czasu, wiele osób chce się uczyć jeździć na koniach i wielu mieszkańców miast chce mieć swoje konie a nie ma gdzie ich trzymać. Taka działalność zwiększyłaby obroty restauracji i zwiększyłaby wykorzystanie miejsc noclegowych (właściciele koni tu przechowywanych korzystaliby przy pobytach weekendowych z hotelu).
Nie do pogardzenia jest też bardzo popularna działalność związana z hipoterapią. Grupy młodzieży czy dzieci mogłyby korzystać również z hotelu.
Możliwość bezpośredniego kontaktu z końmi ( np. małymi kucami) spowodowałaby zwiększenie wykorzystania restauracji ( dzieci przy koniach, rodzice w restauracji).
Pomijam już tu opisywanie takich usług jak przejazdy bryczka czy innymi powozami.
Ta działalność minimalnymi kosztami inwestycji przyniesie dodatkowe przychody.
Można też dokonać konkretnej specjalizacji jadłospisu restauracji pod kątem powyższej działalności jak i zorganizowanie punktów gastronomicznych w sąsiedztwie wybiegów dla koni.
Zaplecze kuchenne w tym obiekcie mogło by prowadzić usługi cateringowe dla pozostałych obiektów.

Planowane przychody:

Noclegi:
Średnie obłożenie miejsc w ostatnich latach wynosiło – 35 do 40%
Zwiększenie obłożenia może nastąpić przez :
- udostępnienie noclegów weekendowych dla posiadaczy koni przechowywanych w stadninie
- goszczenie grup uczestniczących w hipoterapii głównie w miesiącach maj-październik,
- kursy jazdy na koniu w całym roku,
- zwiększenie atrakcyjności obiektu,
Razem powyższe działania powinny zwiększyć średnie obłożenie do 65% .

Restauracja plus usługa cateringowa dla obiektu nr 2:
Obsługa gości bez imprez : 960 000zł
Imprezy : 600 000zł

Sale konferencyjne:
Konferencje, imprezy, szkolenia,

Stadnina:
Zwiększenie przychodów może nastąpić przez:
Hotel dla koni : 15 stanowisk
Turnusy jazdy na koniach,ł
Jazda na koniu i bryczką,
Obsługa imprez.

Maszt telefonii „era ” na terenie hotelu: 1600złx12m-cy= 19 200zł

Efektywność netto Hotelu ( przy rozwinięciu wszystkich usług) będzie znacznie powyżej średniej krajowej (noclegi z dużą ilością kilkudniowych, efektywność stadniny w granicach 50% imprez i restauracji 40%).

Uwaga:
Wartość rynkowa gruntów : 6 000 000zł - przyrost cen w ostatnich 5 latach wyniósł 100% co daje roczny ( z każdym rokiem większy) przyrost wartości gruntów ok. 900 000zł.

Cena wstępna za całość ok. 25mln zł

Ad. 2
Jest to zabytkowy obiekt typu pałac, dwór z 1860 roku. Malowniczo usytuowany pośród starych drzew w sąsiedztwie łąk i stawów w pobliżu drogi łączącej Grodzisk Mazowiecki z trasa katowicką w m. Osowiec. Budynek posadowiony jest na prawie dwu hektarowej działce. Spokojna okolica, dobry dojazd, 3km od trasy katowickiej i 26 km od Warszawy.
Pieczołowicie odrestaurowane wnętrza zachwycają misternością i precyzyjnością.
Przestronne pełne przepychu sale, bogate, stylowe umeblowanie, wysoki standard techniczny wyposażenia.
Po przeprowadzonym na początku lat 2000 remoncie został zagospodarowany na obiekt gastronomiczno-hotelowy.
Rozbudowane zaplecze restauracyjne pozwala na organizowanie wewnątrz imprez na około 200 osób. Pokoje na drugiej kondygnacji zapewniają miejsca noclegowe dla 40 osób. Korzystanie z usług cateringowych pierwszego obiektu umożliwiłoby wykorzystanie części powierzchni na inny cel (np. barek)
Parking na 60 samochodów. Bogato zagospodarowane otoczenie.
Doskonałe miejsce na organizacje imprez, spotkań integracyjnych. Jest to miejsce znane z organizowanych wystawnych, pełnych przepychu i elegancji przyjęć, wesel, bali i bankietów. Piękny ogród umożliwia poszerzenie usług.
Pałacyk może być sprzedany bez wyposażenia, może służyć również jako ośrodek SPA a na pewno znakomicie nadaje się na kasyno gry ( położenie i otoczenie). Dla tych ostatnich celów można go wydzierżawić specjalizującej się w takich usługach firmie. Jest to bardzo rentowna działalność.
Obiekt wymaga odświeżenia ( ostatni remont 2001r).
Pałacyk wpisany do rejestru zabytków , plusy tego to brak podatku od nieruchomości i możliwość wystąpienia o dotację na jego remont.
Cena wstępna za całość z wyposażeniem ( meble, obrazy ...) ok. 15 mln zł, cena końcowa i zakres sprzedaży do uzgodnienia.

Bardzo istotna uwaga :
Istnieje możliwość zakupienia dodatkowo bezpośrednio sąsiadujący wokół działek ( 12ha ) przeznaczonych na cele mieszkaniowe, posiadającymi warunki zabudowy, i wszystkie media w pobliżu. Teren ten może być miejscem przyszłej inwestycji np. osiedla rezydencji z apartamentami mieszkalnymi.
Wstępna cena 200zł/m2 .


Elektryczna nabijarka do gilz papierosowych
www.trezo.com.pl

Kraty pomostowe :
www.kratypomostowe.superogloszenie.pl
Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.